Skip to content
Poznaj Metal-kop

O firmie

Metal-Kop to firma rodzinna z ponad półwiecznym doświadczeniem w branży metalowej. Specjalizujemy się w produkcji stalowych kontenerów, dostarczając produkty charakteryzujące się najwyższą jakością, trwałością i bezpieczeństwem.

Historia

Firma rodzinna

Firma powstała w 1971 roku jako usługowy zakład rzemieślniczy zatrudniający 2 pracowników, świadczący usługi w zakresie tzw. ślusarki budowlanej.

Po 13 latach działalności przekształciliśmy zakład w rodzinną firmę produkcyjną.

W tym czasie produkowaliśmy rusztowania własnej konstrukcji z przeznaczeniem do robót budowlanych, szczególnie elewacyjnych.

Od 1992 roku specjalizujemy się w produkcji kontenerów stalowych do transportu złomu, materiałów sypkich, półpłynnych, na wszelkiego rodzaju potrzeby budownictwa, do gruzu i odpadów poubojowych – o szerokiej gamie pojemności. Nasze kontenery przystosowane są do hakowego, linowego, łańcuchowego oraz bramowego systemu załadunku.

Usługi

Profil działalności

Oprócz kontenerów produkujemy skrzynie i pojemniki stalowe oraz palety transportowe różnych typów oraz przeznaczenia. Większość produkcji (80%) skierowana jest do krajów Unii Europejskiej – szczególnie do Belgii, Francji, Niemiec i Włoch.

Wyroby charakteryzuje najwyższa jakość, trwałość i co najważniejsze bezpieczeństwo ich użytkowania, co wynika z ponad półwiecznego doświadczenia w branży. Wyroby są zabezpieczone przed korozją wysokiej jakości farbami podkładowymi oraz lakierowane na dowolny kolor z palety RAL według życzenia klienta.

Każdy kontener możemy wykonać według indywidualnych wymogów klienta. Posiadając biuro konstrukcyjne wykonujemy kontenery według własnej dokumentacji lub dostarczonej przez zamawiającego.

Statystyki

METAL-KOP w liczbach

150 pracowników
9500 ton rocznie produkcji wyrobów
2 zakłady
99000 m2 powierzchni zakładów
25000 m2 hal produkcyjnych i magazynowych
Nagrody

Dlatego możesz nam ufać

Jesteśmy dumni z licznych nagród i certyfikatów, które potwierdzają nasze zaangażowanie
w dostarczanie najwyższej jakości produktów i usług.